• Numer telefoni+ 355 (04) 22 47 267
  • Emailinfo@concord.al

Tur ne Milano

Vizitoni nje nder qytetet me te medha te Italise, gjithashtu nje nder vendet me te famshme te modes.

Pershkrimi

Dita e Pare
Nisja nga Aeroporti Nene Tereza per ne Milano. Mberritja ne Milano, takim me perfaqesuesin e agjensise dhe me pas nisja drejt qytetit. Akomodimi ne hotel me pas nisja per te pare vendet karakteristike qe e bejne Milanon nje destinacion te favorizuar nga te gjithe. Gjate dites do te shihen; Palazzo Borromeo, Palazzo Marino, Palazzo Real, Konservatori Giuseppe Verdi, Rotonda e Besanas, Duomo i Milanos, Keshtjella Sforza, hyrja per te pare “Darka e Fundit” e Leonardo da Vinci ne kishen Santa Maria delle Grazie (opsionale).
Dita e Dyte
Mengjesi ne hotel. Me pas do te vazhdojme turin tone drejt teatrit me te famshem ne bote Teatri alla Scala, Piazza Giuseppe Garibaldi, Galeria Vittorio Emmanuele II, pjesa tjeter e dites e lire per te eksploruar qytetitin dhe per shopping, ju sugjerojme Quadrilateral-in e Arte i cili eshte nje nga vendet me te mira ne Milano per shopping.
Dita e Trete
Mengjesi ne hotel. Me pas check out dhe nisja per ne Aeroport, kthimi ne Tirane. Fundi i Turit.

Turet jashtë Shqipërisë

Kuba

Udhëtim në Kuba duke filluar nga 1390 euro/personi për 8...

Lexo më shumë

Verona

 Vizitoni qytetin e bukur te Verones dhe shijoni cdo gje...

Lexo më shumë

Viena

Vendi ideal per te kaluar pushimet me te bukura ku...

Lexo më shumë

Tur ne Venecia

Shijoni pushimet ne Venecia ku do mahniteni nga bukurite perrallore...

Lexo më shumë

Tur ne Mynih

Mynihu është një nga qendrat më të rëndësishme ekonomike dhe...

Lexo më shumë

Tur ne Milano

Vizitoni nje nder qytetet me te medha te Italise, gjithashtu...

Lexo më shumë

Kuba 7 net & 8 dite

Shijoni pushime te paharrueshme ne Kube nen shoqerine tone. Perjetoni...

Lexo më shumë

Udhetim turistik ne Stamboll

Mbledhja e grupit ne aeroportin Nene Tereza.Paraqitja ne aeroport duhet...

Lexo më shumë

Udhetim ne Dubai

Pikat kryesore Atlantis The Palm Palm Jumeirah Burj Al Arab Dubai Mall - Shoping...

Lexo më shumë

Udhetim ne Athine

Nisja me autobus në orën 07:00 nga sheshi përpara stadiumit...

Lexo më shumë

Udhetim ne Selanik

Nisja nga sheshi para stadiumit Qemal Stafa në orën 08:00...

Lexo më shumë